Idėjos jūsų sodui » Vienos spalvos sodas
 
 

                Ruošiatės kurti savo sodą, o gal jau norisi permainų senąjame? Tikrai verta pamąstyti, ar nenorėtumėte įrengti vienos spalvos gėlyno.

                Jei jūsų sklypas mažas, užduotis labai paprasta - belieka išsirinkti labiausiai patinkančios spalvos augalus, juos sugrupuoti pagal poreikį augimo sąlygoms, aukštį, žydėjimo laiką ir paruošus žemę apsodinti pasirinktos formos gėlyną. Tarp daugiamečių gėlių puikiai dėrės keli spygliuočiai ar buksmedžiai. O gal vieta tinkama iš šių augalų suformuoti apvadą, jei to prašo pasirinkto gėlyno stilius.

                Augalų spalva sukurs jūsų sode ypatingą nuotaiką. Vieni augalai sodą pagyvins ir paryškins, kiti pašviesins, dar kiti sukurs vėsumo pojūtį arba sušildys tamsią, apniukusią dieną. Tarkim, jūsų pavėsinė, kurioje geriate kavą karštą vasaros popietę, yra itin saulėtoje vietoje. Tuomet gaivumo jai suteiks baltos ar melsvos spalvos žiedai. Jei kuris sodo kampelis yra tamsokas, gal pavyks jį nuskaidrint, pasirinkus geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos žiedus.

                Jei mėgstate spalvų įvairovę, verta pabandyti sukurti pereinančių spalvų gėlynus, besiderinančius vienų su kitais, pvz.: baltą, rožinį, violetinį. Arba geltoną, oranžinį, purpurinį. Pastarąja spalva nereiktų piknaudžiauti, nes prietemoje ji tarsi išnyksta.

                Belieka nutarti, kokios spalvos bus jūsų sodas: baltas, geltonas, violetinis, o gal rožinis ir viską apjungti žalialapiais ar pilkšvalapiais augalais...