Idėjos jūsų sodui » Išskirtiniai augalai
 
 

 
         Ar jau žinote, koks bus jūsų sodybos pagrindinis akcentas? Gal tai skulptūra, įspūdingas akmuo, ar šamotinės keramikos dirbinys? Tuo akcentu galėtų būti išskirtinis augalas ar jų grupelė.
        Kiekvienas kitaip suprantame augalo išskirtinumą. Vienam - tai ilgus metus iš pušelės, kadagio, ar lapuočio medelio formuotas bonsai, kitam - augalas spalvota laja, trečiam – raitytomis šakelėmis ar nepakartojamais žiedais.
        Jei ieškote įspūdingai žydinčių augalų, turbūt atkreipėte dėmesį į rododendrus. Lietuvos augintojai jau gali pasiūlyti daug atsparių, puikiai pas mus augančių rūšių. Jei domina medžiai, jums tiks pilnaviduriais žiedais žydinčios grauželinės gudobelės `Poul`s Scarlet`, `Rubra Plena` ar `Rosea Flore Pleno`. O gal surasite šiltą vietelę magnolijai? Jos žiedai nepakartojami! Lietuvoje seniausiai pradėta auginti japoninė magnolija. O štai raudonvaisės dyglainės krūmas žavus ne tik žiedų kekėmis pavasarį, bet ir oranžinėmis uogomis per visą žiemą. Tiesa, žiemai jį reiktų pridengti.
        Jei jums reikia spalvinio akcento, rinkitės augalus purpuriniais lapais. Dideliame sklype puikiai tiks raudonlapiai klevai, didysis lazdynas `Purpurea`, virgininė ieva `Schubert`. Mažame sklype labai žaviai atrodys paprastasis bukas `Purple Fountain`, svyrančia viršūne, ar `Purpurea Pendula`, svyrančiomis šakomis. Labai šaltomis žiemomis raudonlapiai bukai gali apšąlti, bet dėl  išskirtinio grožio juos verta pabandyti auginti.
Jei pasiilgote saulės šviesos, žaviu ryškiai geltonu akcentu gali tapti lanksvų `Golden Princess` ar `Goldflame` grupelės ar Tunbergo Raugerškis `Aurea`.
        Jei norite išskirtinai papuošti nedidelę sodybos vietelę, rinkitės skiepytus augalus. Labai puošnus savo garbanotomis šakelėmis yra japoninis maumedis `Diana`, svyrančiomis `Stiff Weeping`, europinis maumedis `Pendula`. Geltonais žiedais, o vėliau ankštimis puošiasi paprastasis žirnmedis `Pendula`. Visą vasarą rožiniais lapeliais džiugina sviekalapis gluosnis `Hakuro-nishiki`.
        Mėgstate sodininkauti? Atkreipkite dėmesį į persiką. Jei žiema nebus labai šalta, jis žydės puikiais žiedeliais ir nudžiugins vaisiais. 2008 metais persikai derėjo ypač gausiai. Akis žiedais ir mažyčiais obuoliukais maloniai džiugins rojaus obelaitės. Iš daugybės rūšių išsirinkite bent vieną ir galbūt žiemai pasiruošite kvapnių cukatų…


,