Idėjos jūsų sodui » Dekoratyviniai sodo akcentai
 
 

 

 

 

             Lankantis dar nematytame sode, pirmiausia į akis krenta dekoratyviniai akcentai. Kiekvienos sodybos šeimininkai be augalų renkasi ir kitas sodo puošmenas. Kokį dekoratyvinį akcentą pasirinksite jūs ?

             Įspūdingiausiai atrodo, žinoma, akmeninės skulptūros. Tai vertingi, ilgaamžiai kūriniai, suteikiantys sodui ne tik grožio, bet ir solidumo.

             Labai patraukliai įsikomponuoja sode kalvių dirbiniai iš metalo, juolab, kad rudijantis metalas šiuo metu yra madingas.

             Jums labiau patinka medis – puiku. Rinkitės medinę skulptūrą! O gal ją išdrošite patys? Net jei ji nebus tokia graži, kaip meistro darbas, jūsų sodybai suteiks dar daugiau savitumo...

             Vasarą mažus sodo kampelius tikrai pagyvins keramikos dirbiniai. Jūsų vaikai jų,

tikriausiai, nulipdė ne vieną – papuoškite jais poilsio vietą. Žiemai keraminius dirbinius teks pernešt į namus, nebent tai būtų šamotinė keramika, atspari žiemos šalčiams.

             Gražus sodybos akcentas gali būti vazonas, ar jų grupė. Galima varijuoti spalvų deriniais, vazonų dydžiais ir išgauti įspūdingą kompoziciją.

             Jei po ranka nėra nei vieno, nei kito meniško akcento, visada galima rasti gamtos dovanų: žavių riedulių, gal netgi su fosilijomis, iš kelionių parveštų kriauklių, ar įspūdingų šakų. Prisiminkime jas, sukomponuokime ir kitą sezoną džiaukimės atsinaujinusiu sodu!